Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
Däcket blir ju högre, och ju bredare det är, desto högre blir det. Du får räkna ut det med en däckstorleksuträknare. Rent generellt brukar det inte vara några problem på bilar som inte är sänkta. Du kan dock få en felvisning av hastigheten. På en del modernare bilar går det att programmera om. Jag vet dock inte hur det är med A7.
Det kommer inte se bra ut även det sannolikt är möjligt Själva syftet med en A7 är ju att den är snygg. Jag antar att du försöker spara en slant eller har däcken liggandes. Du kommer att bli gladare av rätt dimension.
Vi använder cookies som samlar in uppgifter från dig för att förbättra din användarupplevelse. Det inkluderar att visa anpassad annonsering. Denna data delas med tredjepart. Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.