Du använder en föråldrig webbläsare. Det får inte visa dessa eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare .
Senaste innehållet av 4integration
Välkommen till audiforum.nu!
Registrera dig kostnadsfritt för att skapa nya trådar, svara och delta i Sveriges största Audi-forum.
Kollade bilen igår men tyvärr nådde den inte upp till mina krav.
- Skinnet på förarstolen hade skador
- Motorhuven behöver lackas om
- Vindrutan sprucken
- Bromsskivorna slitna och behöver bytas
- ...
Tack för input,
Mailade den lokala Audi ÅF (där jag idag har min Passat GTR) men inget svar.
Ska kolla bilen visuellt först och sen får det bli en Carfax
Tack för synpunkterna.
Jo det är mest en bil som farsan kan tänka sig och S5 4,2L är ju ganska najs och ger "överlevnad" till nästa större bilbyte.
Ska nog kolla på en i helgen och se hur det verkar.
Vad det gäller race så tror jag inte det ;) , hoppas bara att en S5 4,2L -08 med 11 000 mil är...
Tjenare,
Har idag en VW Passat GTR (280hk) som leasingbil men ska lämna tillbaka denna i slutet av Oktober.
Har beslutat att köpa en begagnad bil privat under ca 1 års sikt, pga:
1. Jag vill inte binda upp mig på nytt leasingavtal på 3 år i nuvarande COVID (även om det är ganska stabilt)
2. Jag...
Vi använder cookies som samlar in uppgifter från dig för att förbättra din användarupplevelse. Det inkluderar att visa anpassad annonsering. Denna data delas med tredjepart. Genom att fortsätta använda den här webbplatsen samtycker du till vår användning av cookies.